????????????????????????????????????
Rafał Tarasewicz

Rafał Tarasewicz jest doktorem nauk ekonomicznych. Stopień doktora uzyskał w 2012 r. w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.  Pracę doktorską napisał pod kierunkiem naukowym prof. dra hab. Krzysztofa Rutkowskiego. Jest także absolwentem SGH, uzyskując tytuły magistra na dwóch kierunkach: Zarządzanie i Marketing oraz Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne. W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się na nowoczesnych koncepcjach zarządzania, zarządzaniu łańcuchem dostaw, efektywności przedsiębiorstw oraz łańcuchów dostaw, logistyce, outsourcingu oraz najlepszych praktykach biznesowych. Interesuje się także rozwojem rynku internetowego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz wykładowcą akademickim.

Jako praktyk, od wielu lat związany jest z branżą TSL (DB Schenker Logistics, Schenker, Spedpol), zdobywając w tym czasie doświadczenie menedżerskie zarówno w kraju, jak i za granicą. Pełnił rozmaite funkcje w obszarach: sprzedaży i tender management, operacji, poprawy efektywności biznesu (m.in. zarządzania finansami, budowy kultury LEAN management, optymalizacji procesów), a także zarządzania projektami, zarządzania jakością czy marketingu i rozwoju rynku. Odbył roczny staż menedżerski w Danii oraz Niemczech, gdzie miał możliwość pogłębienia wiedzy dotyczącej zarządzania zaawansowanymi projektami logistycznymi (m.in. przy obsłudze DELL oraz Volkswagen). W 2008 r., wspólnie z zespołem, zwyciężył w prestiżowej internetowej grze biznesowej „Business Game Factory Tournament”, w której zwycięski zespół pokonał ponad 400 firm z kilkudziesięciu krajów, w tym w światowym finale Nokię, Ericcsona, Accenture, SKF i Nordea Bank. W latach 2008-2012 był członkiem zespołu DBSchenkerSportEvents, zajmującego się zarządzaniem projektami obsługi logistycznej wydarzeń sportowych, m.in. Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii, MŚ w piłce nożnej RPA 2010 czy Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Operacji i Efektywności Biznesu w DB Schenker Logistics.

Interesuje się sportem oraz podróżami. Przez kilkanaście lat trenował wyczynowo piłkę nożną, między innymi występując w młodzieżowej reprezentacji Polski. Jest kibicem warszawskiej Legii. Odwiedził dotąd ponad 70 krajów na 6 kontynentach.

Jest szczęśliwym mężem, a także ojcem Łucji i Zeni.